Co to są pożyczki pozabankowe?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o pożyczkach pozabankowych to to, że oferują ją, jak sama nazwa wskazuje, nie banki. Są to firmy lub inne instytucje, które do złudzenia mogą przypominać banki, jedna należy wziąć pod uwagę, że posiadają one inne zasady działania i teoretycznie, nic wspólnego z bankami nie mają. Na rynku jest kilka różnych rodzajów pożyczek pozabankowych, które różnią się od siebie zasadami działania, procentami itd. Początkowo warto zapoznać się z regulaminem tego rodzaju instytucji i ofertą, którą kierują do swoich klientów.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Czym tak na prawdę są pożyczki?

Samą nazwę tych jakże popularnych pożyczek z pewnością zna każdy, a przynajmniej nie jeden raz o niej słyszał. Reklamę pożyczki można znaleźć praktycznie na każdym przystanku autobusowym, co drugim słupie i w szerokich przestrzeniach internetu. Pożyczki niewielkiej sumy pieniędzy, które łatwo dostać praktycznie dla każdego. Dla takiej pożyczki nie wymagane są zawiłe formalności. Pożyczkę można otrzymać do rąk własnych, drogą telefoniczną lub internetową, jak komu wygodniej. Tak jak w przypadku innych pożyczek, należy wypełnić formularz, na podstawie którego podjęta zostanie decyzja o udzieleniu pożyczki lub odmowie udzielenia.

Ciekawą informacją dla osób, które takiej pożyczki jeszcze nigdy nie zaciągały może być fakt, że wiele firm dla przyciągnięcia większej ilości klientów udziela pierwszej pożyczki na zerowy procent. Oznacza to, że nie płacimy żadnych dodatkowych kosztów, tylko tyle, ile wzięliśmy. Ważnym elementem w podpisaniu takiej pożyczki jest to, że należy ją spłacać w wyznaczonym terminie. W innym wypadku, suma do oddania może okazać się o wiele większa, niż oczekiwaliśmy. Pożyczki udzielane są na niewielkie sumy, zwykle do kilku tysięcy złotych, w zależności od tego, na ile pozwala wypłacalność klienta.

Pożyczki długoterminowe

Rzeczywiście działalność instytucji finansowo-pożyczkowych rozpoczęła swoją działalność od oferowania pożyczek, jednak błędnie jest myśleć, że jest to jedyna oferta, którą proponują oni swoim klientom. Oprócz
pożyczki online można w ich asortymencie znaleźć również pożyczki długoterminowe. Według zasady są to pożyczki na większą sumę i, co z tego wynika, na dłuższy okres. W tym wypadku podobnie jak kredyt, pożyczkę długoterminową spłaca się w określonym wcześniej terminie w konkretnych ratach.

Inne rodzaje pożyczek

Coraz bardziej rośnie tendencja do pożyczania. Pożyczania wszystkiego, lecz szczególnie pieniędzy. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych rodzajów pożyczek mamy jeszcze pożyczki na dowód. Najciekawszą informacją jest fakt, że są one udzielanie bez BIK, czyli bez sprawdzania Bazy Informacji Kredytowej potencjalnego klienta. Należy pamiętać, że są to na ogół małe sumy, które w określonym (zwykle krótkim czasie) powinny być spłacone, aby nie spotkać się z przykrymi konsekwencjami w postaci naliczonych wysokich procentów.

Niektóre z firm sprawdzają swojego klienta przed udzieleniem pożyczki. Jednak pamiętając zasadę «bez BIK» jedyną możliwością, jaką mogą to zrobić, to sprawdzenie posiadani stałych zarobków u klienta. Może być również wymagane pokazanie umowy o pracę.

Pożyczki telefoniczne i internetowe

Pożyczka w oddziale banku lub nawet załatwiona przez kuriera to w dalszym ciągu nie jedyne sposoby otrzymania pomocy finansowej. Obecnie można załatwić ją nawet przez internet lub telefon. Jedyną formalnością, którą musi wypełnić klient to wypisanie specjalnego formularza, na podstawie którego podjęta zostanie decyzja odnośnie udzielenia kredytu oraz wysłanie go na podany adres email. Następnie można oczekiwać telefonu od pracownika danej firmy, który potwierdzi informację, otrzymaną pocztą elektroniczną i opowie o szczegółach umowy. Tą z kolei można podpisać nawet bez wychodzenia z domu, wykorzystując do tego celu elektroniczny podpis. Podpis taki można potwierdzić w niektórych urzędach miasta i następnie używać go równorzędnie z tym własnoręcznym.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę? Wystarczy otworzyć internet i poszukać rankingów pożyczek różnych banków i instytucji pozabankowych. Następnie przeczytać wszystkie reguły, rozważyć za i przeciw i kiedy już jesteśmy pewni, że dana pożycza jest niezbędna i lepsza, niż wszystkie inne, wtedy można przejść do formalności. Należy dokładnie przeczytać umowę i jej warunki, wyjaśnić wszystkie niejasności, określić dokładną wysokość pożyczki i terminu spłaty, a, co najważniejsze, procentu, na jaki brać będziemy pieniądze.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>