Co zrobić, kiedy znajdujemy się na liście dłużników?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych
Fakt, że nasze nazwisko figuruje na czarnej liście dłużników zdecydowanie nie pomoże nam w otrzymaniu kredytu. W takim przypadku jest praktycznie niemożliwe otrzymanie kredytu na jakichkolwiek warunkach. Na banki zostały nałożone rygorystyczne przepisy odnośnie weryfikowania swoich potencjalnych klientów, co oznacza, ze osoba z aktywnym zadłużeniem nie ma szans na otrzymanie nowego kredytu. Jednak nie należy się załamywać nawet w takiej sytuacji.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Pożyczka dla osób zadłużonych

Oprócz banku na rynku istnieją również firmy pozabankowe, które udzielają kredytu osobom nawet z aktywnymi zadłużeniami. Firmy te cieszą się niebywałą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które mają małe lub zerowe szanse na otrzymanie kredytu. Warto udać się do placówki firmy lub zajrzeć na ich stronę internetową. Tam można znaleźć wszystkie informacje odnośnie udzielanych pożyczek, przeczytać regulamin firmy oraz warunki samej pożyczki.

Zadłużenie – co to jest BIG

Rejest Dłużników, czyli BIG to lista, a której znajdują się osoby z zadłużeniem. W Polsce istnieje kilka takich instytucji i każda z nich posiada własny rejestr. Jeśli chcesz sprawdzić, czy jesteś na czarnej liście, warto przejrzeć wszystkie z nich, gdyż są one niezależne. Po co w ogóle ten BIG?

BIG to lista osób, które nie spłacają swoich zadłużeń w terminie. Istnieje ona po to, aby banki i firmy pozabankowe przed podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki klientowi mogli sprawdzić jego historię kredytową. Listy te przechowują informację na temat dłużników i udostępniają ją wyżej wymienionym instytucjom. Kto może trafić na listę BIG? Żeby znaleźć się na liście musisz mieć nieuregulowane zadłużenie w wysokości co najmniej 200 zł oraz opóźnienie spłaty minimum 60 dni. Bardzo łatwo więc trafić na listę BIG. Nawet takie szczegóły, jak niezapłacony rachunek za prąd czy gaz może sprawić, że pojawisz się na liście dłużników. Wiele firm z różnych obszarów korzysta z rejestrów BIG. Nie są to tylko firmy, które udzielają pożyczek pieniężnych. Mogą to być dostawcy internetu, telefonii komórkowej lub inne firmy, oferujące usługi. Chcą one upewnić się, czy ich klient jest wiarygodny i czy będzie płacił rachunki o czasie.

Przed wpisaniem na czarną listę dłużników firma, świadcząca usługi ma obowiązek powiadomić daną osobę. Musi to mieć miejsca co najmniej miesiąc wcześniej oraz informacja musi być wysłana listem poleconym. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w BIG, oprócz dłużników, znajduje się również lista osób, które spłacają swoje zadłużenia w terminie. Jeśli więc chcesz znajdować się na takiej «białej liście» musisz sam się o to postarać. Usługodawca nie będzie tego robić sam, musisz zawnioskować o wpisanie Cię na taką listę. Jak zniknąć z listy dłużników? Przede wszystkim należy uregulować swój dług. Nazwisko, które figuruje na liście BIG to nie dożywocie. Wystarczy spłacić całe swoje zadłużenie aby odetchnąć pełną piersią.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>