Jak działa pomoc finansowa bez sprawdzenia pożyczkobiorcy

Dla niektórych może się wydawać dziwne, że istnieje w ogóle możliwość otrzymania pożyczki przez osobę, bez wcześniejszego sprawdzenia jej zdolności kredytowej przez pożyczkodawcę. Jednak w naszym świecie XXI wieku jest dziesiątki sposobów pożyczyć pieniądze nie tylko z banku, ale i z innych instytucji finansowych, udzielających pożyczki. Czasem zdarza się, że pieniądze potrzebne są na już. Na przykład wtedy, gdy chcemy coś kupić, będąc w sklepie a jednocześnie nie posiadając określonej sumy. Wtedy dobrą opcją będzie pożyczka internetowa, nie wymagająca skomplikowanych formalności, w tym obecności pożyczkobiorcy w oddziale banku.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Większość banków przed podjęciem decyzji o udzieleniu lub odmowie udzielenia kredytu sprawdza dane potencjalnego konsumenta w BIK (baza Informacji Kredytowej). Tam można znaleźć informacje odnośnie wcześniejszych zapożyczeń klienta, ich ilości, wysokości, sposobu spłaty, terminowości itd. Jest to podstawa udzielenia kredytu w większości instytucji finansowych. Jednak od tej reguły istnieją także wyjątki. A mianowicie, można otrzymać pieniądze nie sprawdzając BIK, co praktykują niektóre organizacje finansowe.

Szybkie i proste pieniądze

Taki sposób pożyczenia pieniędzy jest najszybszy i zdecydowanie najprostszy, gdyż nie wymaga od nas wielu formalności i osobistej obecności. Można wszystko załatwić przez internet, szybko i bezboleśnie. Najczęściej według tego schematu działają pożyczki chwilówki, czyli niewielkie sumy pieniędzy, pożyczane na krótki okres, które oddać należy w całości. Umowa podpisywana jest natychmiast przy pomocy elektronicznego podpisu. Można również wybrać opcję kuriera, który przywozi umowę do naszych drzwi, towarzyszy nam, gdy ją podpisujemy, a następnie bierze z powrotem i zawozi do placówki firmy. Takim sposobem również można wziąć pożyczkę nie wychodząc z domu.

Pożyczkę internetową może otrzymać praktycznie każdy. Podstawową zasadą jest okazanie dowodu osobistego. Na jego podstawie wystawiana jest umowa pożyczkowa. Nasza wypłacalność potwierdzona powinna być odpowiednimi przychodami na koncie bankowym lub stałą pracą. Wiele firm pożyczkowych w celu uatrakcyjnienia swojej oferty proponuje nowym klientom tak zwaną pożyczkę «gratis». Oznacza to, że pierwsza zaciągnięta pożyczka jest bezprocentowa, czyli oddajemy tyle samo, ile otrzymaliśmy początkowo. Niestety już przy każdej następnej pożyczce procent znacznie wzrasta.

Co warto wiedzieć o pożyczce bez BIK?

Łatwo można znaleźć w internecie informacje na temat praktycznie wszystkich udzielanych pożyczek. Należy skupić się dokładniej na tych, które udzielane są bez identyfikacji baz i zapoznać się z regułami, panującymi w danej firmie. W pewnością każdy znajdzie opcję idealną dla siebie pod względem kwoty, procentów i terminu spłaty.

Co zrobić, żeby nas nie oszukali? Wiele osób słysząc tak kuszące proste warunki otrzymania kredytu bez zbędnych formalności, dokumentów i sprawdzania bazy BIK może dać się złapać oszustom. Istnieją oni na każdym rynku, również na tym pożyczkowym. Przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki warto zajrzeć do RFP, czyli Rejestru Firm Pożyczkowych, aby sprawdzić dane firmy, jej NIP i REGON. Jest to rzecz prosta i szybka, jednak ogromnie ważna, bo oszustów nie brakuje, a nikt nie chce przecież popaść w ich sidła.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>