Jak znaleźć kredyt i na co zwrócić uwagę?

Kredyty to obecnie minimum formalności, a maksimum korzyści. Ze względu na rosnące potrzeby konsumentów i ogromną konkurencje już nie tylko firmy pożyczkowe zajmują się kredytami. Takiego rodzaju pożyczek udzielają również banki, w tym te, najbardziej znane i największe na polskim rynku, takie jak Santander, PKO BP czy mBank. W obecnych czasach bardzo ważne jest, aby wychodzić na przeciw oczekiwaniom klienta i banki doskonale zrozumiały tę tendencje. Wiele z nich oferuje kredyty bez zbędnych formalności, a załatwienie wszystkich potrzebnych dokumentów trwa bardzo krótko.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Nie należy również wychodzić z domu, aby taki kredyt gotówkowy. Wszystkie formularze, niezbędne do otrzymania kredytu można wypełnić w domu. Podpis elektroniczny, z którego korzysta coraz więcej użytkowników ułatwia podpisanie umowy. Można ją również podpisać przy obecności kuriera, który to odniesie ją z powrotem do placówki banku.

Jak otrzymać kredyt?

Warunki otrzymania kredytu są o wiele mniej rygorystyczne, niż przy zwykłych kredytach. Najlepszą i najprostszą opcją jest otrzymanie kredytu w banku, w którym posiadamy już konto. Dodatkowym atutem będą regularne wpływy na konto, które potwierdzą naszą wypłacalność, a dla banku będziemy bardziej wiarygodnymi klientami. Użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z aplikacji mobilnej, umożliwiającej jeszcze szybsze i wygodniejsze otrzymanie kredytu. Wystarczy tylko wypełnić gotowe już formularze, dostępne w aplikacji i wysłać je do banku również przy jej pomocy.

Kredyt online może być jednak dobrą opcją zdecydowanie nie dla wszystkich. Należy pamietać, że minimum formalności, oferowane przez bank równać się będzie także z mniejszą kwotą, jaką otrzymamy, a także z krótszym terminem spłaty. Otrzymujemy je na ogół na kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy, a spłacamy średnio około 4 lat. Nie ma możliwości otrzymania zbyt wielkiego kredytu w taki sposób, więc osoby, które chciały by otrzymać kilkaset tysięcy kredytu powinny pomyśleć o innym wariancie.

Online kredyty można również nazwać chwytem marketingowym. Wiele banków proponuje je często «na zachętę’, aby przyciągnąć do swojej firmy więcej potencjalnych konsumentów. Pożyczki na niewielki, często zerowy procent są świetną okazją do reklamy firmy. Jednak nierygorystyczne warunki wiążą się niestety z małą kwotą oraz krótkim okresem spłaty, z czym należy się liczyć przy zaciąganiu takiej pożyczki.

Z wyżej wymienionych informacji można wysunąć następujące wnioski. Kredyty posiadają zarówno wiele wad, jak i wiele zalet. Główną zaletą jest łatwy sposób otrzymania pieniędzy. Ułatwia to jeszcze bardziej fakt posiadania w danej placówce konta. Kolejną zaletą jest możliwość załatwienia wszystkich formalność w zaciszu własnego domu, używając jedynie komputera lub nawet aplikacji na telefonie. Ostatnim, i być może najważniejszym argumentem za są niskie procenty, które często używane są w celach marketingowych, jako promocja firmy.

Niestety kij ma dwa końce i kredyty posiadają również wady. Po pierwsze w taki sposób możemy otrzymać tylko niewielką kwotę. Maksymalna dostępna kwota może nie byc satysfakcjonującą dla osób, które liczyły na większą pożyczkę. Po drugie okres spłaty będzie stosunkowo krótki, co może utrudnić zamknięcie kredytu osobom bez stałego i odpowiednio wysokiego dochodu. Mimo to, że takie kredyty oferuje już wiele banków na rynku należy liczyć się z tym, że są i takie, które nie mają go w swojej ofercie. Najlepszym sposobem otrzymania kredytu jest wypełnienie formularza przez internet. Może to być pomocne zwłaszcza w przypadku, gdy pieniądze są potrzebne «na już» i nie ma czasu na to, aby jechać osobiście do placówki banku.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>