Pożyczce dla młodych

Kredyty dla młodych osób

Coraz popularniejsze jest obecnie zaciąganie pożyczek przez osoby młode. Nie należy ich dyskryminować, gdyż mają oni takie same potrzeby i oczekiwania względem warunków życia, jak dorośli. Teoretycznie pożyczkę może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat, gdyż takie są przepisy. Na rynku można znaleźć firmy, które chętnie udzielają pożyczek, zwłaszcza online, osobom młodym. Procedury wnioskowania są podobne do tych, oferowanych w innych miejscach.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Pieniądze dla młodych

Każda firma sama ustala kryteria, według których daje pozytywne lub negatywne decyzje odnośnie pożyczek. Przede wszystkim jest to przedział wiekowy. Teoretycznie można otrzymać pożyczkę już po ukończeniu 18 lat, jednak wiele firm nakłada ograniczenie, w związku z czym o pożyczkę mogą wnioskować osoby średnio w przedziale 21-65 lat. Jest to argumentowane brakiem jakiejkolwiek historii kredytowej u osób poniżej wieku minimalnego, co powoduje, że stają się oni mniej wiarygodnymi pożyczkobiorcami. Osoby, które osiągnęły 21 rok życia na ogół już pracują i są w stanie się utrzymać. Oznacza to również, że będą one w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę w określonym terminie.

Jak złożyć wniosek pożyczk dla osób młodych

Niektóre firmy na rynku nie wymagają potwierdzenia stałego zatrudnienia. Wystarczy im fakt dochodu i nie sprawdzają, z jakiego pochodzi on źródła. Wnioskodawca sam określa swój miesięczny dochód, na podstawie którego udzielana jest pożyczka. Są jednak pewne warunki, które spełnić musi każdy wnioskujący o pożyczkę. Podstawowym z nich jest posiadanie dowodu osobistego. Bez niego otrzymanie pożyczki jest niemożliwe. Dalej procedura jest taka sama jak w przypadku innych pożyczek. Należy określić kwotę i okres spłaty i wybrać firmę pożyczkową. W celu wnioskowania o wybraną pożyczkę należy zarejestrować się na stronie firmy i wypełnić formularz online. Jeśli wszystkie dane zostały wpisane poprawnie, wystarczy złożyć wniosek i czekać na decyzję od firmy. Wnioskowanie o pożyczkę dla osób młodych jest więc niesamowicie proste.

Najważniejsza przy podejmowaniu decyzji odnośnie pożyczania pieniędzy zdecydowanie jest nasza intuicja. Jeśli podejmujemy rozsądne decyzje, nie kosztują nas one później czasu, pieniędzy i nerwów. Warto kilka razy przeczytać warunki i regulamin, niż później borykać się z nieporozumieniami miedzy obiema stronami. Warto starać się o taką ilość rat, która umożliwi komfortową spłatę środków w terminie, określonym przez pożyczkodawcę.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>