Pożyczka dla bezrobotnych na raty

U każdego zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebne są natychmiastowe pieniądze. Osoby z umową o pracę o stałymi dochodami, a także dobrą historią kredytową zwracają się w takim wypadku do banków o udzielenie kredytu. Jednak co mają robić osoby bez umowy o pracę, ze złą historią kredytową, a nawet osoby bezrobotne? W takim wypadku warto zwrócić się o pomoc do firm pozabankowych, które działają na zupełnie innych zasadach niż banki. W przeciwieństwie do nich, przepisy nie nakładają na nie rygorystycznych warunków odnośnie weryfikacji klientów. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek także osobom bez stałego dochodu w postaci umowy o pracę. Wystarczy umowa o dzieło lub zlecenie. A jeśli umowy nie ma w ogóle należy w jakikolwiek inny sposób udowodnić posiadane przez klienta środki na spłatę ewentualnej pożyczki.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Pożyczki ratalne – wymagania

Obecnie na rynku można znaleźć w ofertach firm pozabankowych propozycje dla osób bezrobotnych. Często zdarza się, że stajemy się bezrobotny nagle, bez wcześniejszych przesłanek. W takim wypadku sytuacja finansowa pogarsza się z dnia na dzień i potrzebne są dodatkowe środki, których brakuje w domowym budżecie. Firmy oferują pożyczki również dla osób bezrobotnych, jednak posiadają oczywiście pewne wymagania odnośnie kandydatów na taką pożyczkę. Należy udowodnić pewien dochód. Mogą to być na przykład środki z wynajmu nieruchomości, stypendium lub inne stałe dochody. Pomoc od rodziny również jest argumentem za uzyskanie pożyczki. Oprócz tego osoba wnioskująca powinna mieć ukończone 21 lat, a także być obywatelem Polski. Osoba wnioskująca musi mieć także ważny polski dowód osobisty.

Pożyczek ratalnych

Ciężka sytuacja finansowa może się zdarzyć każdemu, bez względu na posiadaną pracę czy status społeczny. Jednak przed podjęciem decyzji należy się dobrze zastanowić, czy rzeczywiście pożyczka to najlepsze wyjście. Rozważyć wszystkie za i przeciw powinny zwłaszcza osoby bez stałego dochodu i bezrobotne. Czy aby na pewno będziemy w stanie spłacić zaciągnięty dług? W tym celu warto wziąć kartkę papieru i wypisać na niej wszystkie dochody. Następnie wypisać wszystkie wydatki i odjąć od pierwszej sumy. Jeśli zostanie nam na tyle środków, aby bez problemu móc spłacić zaciągnięty dług, można wnioskować o pożyczkę. Jeśli jednak środków tych brakuje, lepiej zastanowić się, czy nie ma innego sposobu pomocy finansowej. Należy pamiętać, że opóźnienie w spłacie pożyczki to przede wszystkim dodatkowe koszty. Oprócz tego pogarsza się nasza historia kredytowa i szanse na otrzymanie pożyczki w przyszłości.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego

W ciągu ostatnich kilku lat ilośc osób, wnioskujących o pożyczki i otrzymujących je gwałtownie wzrasta. Osoby, które nie mają szans w bankach szukają szczęścia w firmach pozabankowych. Notuje się ciągły wzrost nie tylko konsumentów, ale także firm, udzielających pożyczek, które nieustannie pojawiają się na rynku. Przed wyborem konkretnego pożyczkobiorcy warto zapoznać się z ofertą różnych firm, sprawdzić warunki pożyczki, koszty oraz terminy spłaty. Pomóc w wyborze mogą internetowe porównywarki, w których można zobaczyć paralelnie kilka wybranych pożyczek od różnych firm. Pożyczki dla osób bezrobotnych mogą mieć wysokie RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę procentową. Należy być tego świadomym przy zaciąganiu pożyczki, nawet, jeśli jest to jedna i ostatnia opcja.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>