Pożyczka lub kredyt dla obcokrajowców

Online pożyczka i kredyt dla cudzoziemca – czy to możliwe?

Ogromny napływ emigrantów, zwłaszcza z sąsiednich krajów wschodnich nie może przejść niezauważony. Polska to kraj coraz bardziej ciekawy pod względem ekonomicznym dla emigrantów z różnych krajów. Możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy jak i warunki do życia przyciągają wiele osób, które nie tylko chcą sobie dorobić, ale i zmienić miejsce zamieszkania na stałe. W związku z tym teoretycznie stają się oni mieszkańcami Polski, posiadającymi takie same potrzeby i oczekiwania, jak Polacy. Podobnie jak u naszych rodaków, również u obcokrajowców może pojawić się nagła potrzeba pożyczenia pieniędzy. Co robić w takim wypadku? Czy obcokrajowiec bez polskiego obywatelstwa ma szansę na pomoc od jakiejkolwiek polskiej firmy pożyczkowej?

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Pożyczki dla obcokrajowców bez polskiego obywatelstwa – gdzie wziąć?

Firmy pozabankowe, udzielające szybkich pożyczek otwierają swoje drzwi również przed obcokrajowcami. Dla otrzymania takiego zadłużenia nie jest obowiązkiem posiadanie obywatelstwa polskiego. Jakie więc są warunki i co zrobić, aby taką pożyczkę otrzymać?

Jakie są reguły otrzymania pożyczki bez polskiego obywatelstwa?

Odnośnie pożyczania pieniędzy przez osoby bez polskiego obywatelstwa wystosowane są pewne określone wymagania. Jeśli mowa o obywatelach polskich, to posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju gwarantuje firmie pozabankowej, że dana osoba nagle nie zniknie z horyzontu. Osoby bez stałego zamieszkania są więc mniej wiarygodne i istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał spróbować uniknąć spłaty. Brak polskiego dowodu osobistego również działa na niekorzyść obcokrajowców, gdyż jest to najważniejszy dowód nie tylko w Polsce, ale i w całej strefie Shengen. Jednak istnieje możliwość otrzymania pożyczki nawet przez obcokrajowca. Co w takim razie należy zrobić?

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca – gdzie szukać?

Nie istnieje przepis, który zabrania udzielania pożyczek obcokrajowcom. Ta luka w prawie powoduje, że firmy pozabankowe same ustalają kryteria odnośnie wieku pożyczkobiorcy, danych osobowych, potrzebnych do zawarcia umowy pożyczkowej i innych informacji, potrzebnych do wnioskowania o otrzymanie pożyczki. Jednak są pewne warunki, które spełniać musi każdy, bez względu na pochodzenia. Wśród nich można wymienić pełnoletność, osoba, wnioskująca o pożyczkę musi mieć ukończone 18 lat następnie musi być to osoba z pełną zdolnością do czynności cywilnoprawnych. Niektóre firmy badają zdolność pożyczkowa swoich potencjalnych klientów, jednak nie jest to warunek konieczny, gdyż zdarza się, że pożyczki są udzielane bez weryfikacji BIK czy innych rejestrów. Pożyczkobiorca powinien mieć również aktywny numer polskiego telefonu oraz polskie konto bankowe, gdyż te dane potrzebne są częstokroć do weryfikacji danych osobowych klienta.

Czy mogą być problemy przy wnioskowaniu o pożyczki dla obcokrajowca?

Nawet kilka lat temu problem mógł się pojawić już przy warunku o posiadaniu konta w polskim banku, gdyż jego otworzeniu często było dla obcokrajowców niemożliwe. Jednak obecnie w ofercie większości polskich banków istnieje możliwość otworzenia konta dla osób bez polskiego obywatelstwa. Zdecydowanie można znaleźć na rynku firm pozabankowych kilka firm, które sukcesywnie udzielają pożyczek obcokrajowcom i można stwierdzić, że są one wiarygodne.

Jednym z elementów, które brane są pod uwagę przy wnioskowaniu obcokrajowca o pożyczkę w polskiej firmie jest fakt, jak długo dana osoba znajduje się w naszym kraju. Zdecydowanym plusem będzie, jeśli osoba ta mieszka w Polsce już od dłuższego czasu. Czyni ją to o wiele bardziej wiarygodnym klientem niż wnioskodawców, którzy dopiero niedawno zamieszkali w Rzeczypospolitej. Ważne jest również miejsce pracy obcokrajowca. Większą szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji pożyczkowej ma człowiek pracujący na terenie polski niż osoba, pozyskująca dochody za granicami naszego kraju. Opcją wartą uwagi jest również zaciągnięcie pożyczki z drugą osobą. Jeśli obcokrajowiec posiada małżonka z polskim obywatelstwem, będzie to również argument za udzielenie takiej osobie pożyczki.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>