Pożyczka pod zastaw

Większość pożyczek udzielania jest na podstawie posiadanego stałego dochodu i dobrej historii kredytowej. Jednak są osoby, które nie posiadają stałego źrodła dochodu i tym samym nie są w stanie udowodnić przed pożyczkodawcą, że są w stanie spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie. Co w takim wypadku robić? Dla takich osób stworzono ciekawa opcję, którą jest pożyczka pod zastaw. Czym jest taki rodzaj zadłużenia? Pożyczka pod zastaw to pożyczka, której gwarancją spłaty jest przedmiot ruchomy. Gdy pożyczkobiorca nie wywiązuje się z zawartej umowy kredytowej, pożyczkodawca może skonfiskować zastawiony przedmiot, tym samym spłacając zaciągnięty dług. Na ogół pożyczki pod zastaw udzielane są na spore sumy pieniężne.Wnioskodawcy najczęściej potrzebują ich na zakup domu, samochodu czy innych drogich inwestycji.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Kredyty pod zastaw

Pożyczki pod zastaw to dobra opcja da osób, które potrzebują określonej sumy pieniędzy, ale nie mogą zagwarantować ich spłaty w wybranym terminie poprzez brak stałej pracy, dochodów czy innych środków pieniężnych. Takie pożyczki również są wybierane przez klientów, którym nie udało się otrzymać kredytu od banku.

Czym właściwie jest pożyczka pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw udzielana jest osobom, które nie mają innej możliwości zagwarantowania swojej wypłacalności. Pożyczka zawierana jest na podstawie umowy miedzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą, czyli klientem i firmą udzielającą pożyczki. Określona suma pieniędzy zabezpieczana jest przed pewien przedmiot, będący zastawem. Jest on gwarantem, że klient będzie mógł spłacić zadłużenie. Ciekawym faktem jest to, że zastawem mogą być tylko przedmioty ruchome, z małym wyjątkiem na takie inwestycje, jak obligacje i akcje. Natomiast przedmiotem zastawu nie może być nieruchomość, co oznacza, że nie możemy zastawić domu czy mieszkania, a także ziemi.

Jak odebrać pożyczka gotówkowa pod zastaw

Pożyczkobiorca zabezpiecza pożyczoną kwotę ustalonym przez obie strony przedmiotem. Należy zwrócić uwagę, że zastaw jest tylko zabezpieczeniem pożyczki i obowiązuje obie strony tylko do momentu jej spłaty. Przedmiotami zastawu mogą być takie rzeczy, jak: samochód lub inny środek transportu, sprzęt elektroniczny biżuteria i inne cenne przedmioty. Po spłaceniu całej kwoty pożyczki wraz z innymi, dodatkowymi opłatami, przedmiot zastawu przestaje nim być. Po spłaceniu pożyczki przedmiot zastawu jako taki przestaje mieć znaczenie i pozostaje jedyną własnością pożyczkobiorcy.

Najlepsze oferty pożyczek pod zastaw

Oprócz tego, że pożyczka ta odróżnia się od innych jeszcze obecnością przedmiotu zastawu, będącego gwarancją spłaty zadłużenia przez pożyczkobiorcę, to należy pamiętać, że jest to najzwyklejsza pożyczka, posiadająca pewne warunki. W pierwszej kolejności trzeba będzie spłacić nie tylko kwotę samej pożyczki, ale również inne koszty związane z zadłużeniem. Są to, w pierwszej kolejności, procenty, naliczane indywidualnie dla każdego klienta. Pożyczkodawca może naliczyć również kwotę ubezpieczenia czy prowizję.

Pożyczki pod zastaw – warunki

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zadłużenia warto policzyć wszystkie wydatki bieżące. Najlepiej dodać wszystkie dochody i odliczyć od nich średnie miesięczne wydatki. Tylko wtedy otrzymamy liczbę, pozwalającą nam na spłatę określonej sumy pożyczki. Należy także pamiętać o tym, że opóźnienia w spłacie pożyczki skutkują dodatkowymi kosztami, które na ogół są dosyć bolesne dla budżetu. Warto z początku obliczyć najwyższe możliwe koszty spłaty w przypadku nieopłacenia zadłużenia w terminie. Jeśli nie jesteśmy więc gotowi na terminową spłatę, lepiej pomyśleć o innym rodzaju trzymania pieniędzy. Na rynku istnieje wiele firm, udzielających pożyczek pod zastaw i należy wybrać tą, której warunki są dla nas najodpowiedniejsze. Można skorzystać z ogólnodostępnych w internecie porównywarkach, które pokazują warunki pożyczek z różnych firm.

Pożyczka pod zastaw pozabankowa

Banki nie udzielają pożyczek pod zastaw, ze względu na wprowadzone rygorystyczne warunki weryfikacji wypłacalności swoich potencjalnych klientów. Jeśli decydujemy się więc na taką pożyczkę, należy szukać ofert wśród firm pozabankowych lub u prywatnych inwestorów, którzy coraz częściej zajmują się tego rodzaju działalnością. Pamiętajmy, że przedmiot zastawu przy określonych warunkach, jak brak spłaty w terminie przechodzi z własności pożyczkobiorcy na rzecz pożyczkodawcy. Jeśli jednak nie chcemy stracić zastawionego przedmiotu, warto policzyć, czy jesteśmy w stanie zapłacić całość kwoty w określonym przez pożyczkodawcę terminie.

Nie wszystkie instytucje mogą oferować pożyczki pod zastaw. Mają taką możliwość tylko te, które posiadają kapitał minimum 200 000 złotych. Dany kapitał całkowicie musi być wpłacony. W grę nie wchodzą tutaj środki z pożyczek. Firmy, które zajmują się tego rodzaju pożyczkami, są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, która czuwa nad odpowiednim przestrzeganiem ustalonych zasad. Komisja zajmuje się, między innymi, nieadekwatnie drogimi pożyczkami z ogromnymi procentami. Tylko w taki sposób można wyeliminować firmy, prowadzące nieuczciwą działalność wobec swoich klientów.

Pożyczki pozabankowe i kredyty oddłużeniowe pod zastaw

Przed podpisaniem umowy pożyczkowej należy przedstawić pożyczkodawcy przedmiot zastawu. Jego wartość powinna odpowiadać określonej kwocie, proporcjonalnej do kosztów udzielonej klientowi pożyczki. RRSO to łączny koszt kredytu, który zobowiązany jest spłacić pożyczkobiorca. Stopa procentowa zaś wynosi koszty pożyczki w perspektywie rocznej, wyrażony w procentach. Warto zwrócić szczególną uwagę na stopę procentową, gdyż jest ona znaczącym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnej pożyczki. Nie dotyczy to tylko pożyczki pod zastaw, ale praktycznie każdej innej, w tym kredytów, udzielanych przez banki. Wyższa stopa procentowa dla potencjalnego klienta oznacza wyższe kwoty spłaty w ujęciu ostatecznym w przypadku pożyczki pod zastaw.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>