Pożyczki bez dochodów

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy otrzymanie pożyczki bez posiadania jakichkolwiek dochodów jest możliwe? Logicznie byłoby pomyśleć, że żadna normalna firma bez gwarancji spłaty nie zdecyduje się na udzielenie pożyczki osobie bez dochodów. Jednak zdarzają się sytuacje, że właśnie takie osoby potrzebują zastrzyku gotówki i jest dla nich dobra wiadomość. Otóż pożyczki bez dochodów istnieją. Posiadają one oczywiście konkretne warunki i wymaganie ze strony pożyczkodawcy, jednak jest to opcja dla osób z problemami finansowymi, nie posiadającymi dochodów.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Aktualne oferty

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego?


Pożyczka bez dochodów online

Takiego rodzaju pożyczek na rynku nie ma wiele. Jednak są firmy, w których ofercie można znaleźć i pożyczki dla osób bez dochodów. Przed dokonaniem decyzji o zaciągnięciu takiego zadłużenia należy dokładnie zastanowić się, czy aby na pewno będziemy w stanie spłacić pożyczkę w terminie bez opóźnień. Może to skutkować dodatkowymi opłatami, które jeszcze bardziej obciążą nasz budżet i wplątają nas w kolejne długi.

Jak otrzymać pożyczkę bez dochodów?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że pożyczki bez dochodów to zapożyczenia, oferowane nie przez banki, więc próba otrzymania tak zadłużenia prawdopodobnie będzie skutkować tylko stratą czasu. Ma to miejsce za sprawą wprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego bardziej rygorystycznych wymogów wobec potencjalnych klientów. Odnośnie wypłacalności, dochodów itp. Takimi pożyczkami zajmują się na ogół firmy pożyczkowe lub inne instytucje finansowe i to właśnie do nich w pierwszej kolejności powinny zgłosić się osoby, które nie mają możliwości zaciągnięcia pożyczki w banku.

Pożyczka bez dochodów jest skierowana do osób, nie posiadających pracy ani innych stałych dochodów, jak, na przykład, alimenty, stypendia czy zapomogi. Często korzystają z niej studenci, potrzebujący pieniędzy na naukę lub opłatę mieszkania. Studenci to grupa osób, którym taka pożyczka udzielania jest nadzwyczaj chętnie, co oznacza, że zainteresowany student nie powinien mieć problemów z otrzymaniem pozytywnej decyzji. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeczytać regulamin miejsca, w którym zamierzamy daną pożyczkę otrzymać. Nieprzewidziane konsekwencje to najgorsze, czego może spodziewać się osoba bez dochodów i w dodatku zadłużona pożyczką.

Pożyczkodawca musi określić zdolność kredytowa potencjalnego klienta. W tym celu może poprosić o okazanie wyciągu z rachunku bankowego danej osoby, co będzie gwarancją spłaty przyszłego zadłużenia. Pożyczka bez dochodów, na co wskazuje sama nazwa, nie wymaga od klienta okazywania umowy o pracę ani innych zbędnych formalności. Otrzymanie więc takiej pożyczki jest bardziej prawdopodobne niż w przypadkach, gdy wypłacalność klienta sprawdzana jest bardziej szczegółowo. Większość innych kredytów i pożyczek, udzielanych przez banki i inne instytucje finansowe posiada większe wymagania wobec pożyczkodawcy. Jest to więc dobra opcja dla osób niepracujących, nieposiadających dochodów, a jednocześnie osób w trudnej sytuacji finansowej, którym potrzebna jest określona suma pieniędzy.

Pożyczka bez dochodów na raty

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkobiorca ma prawo przeznaczyć pieniądze na dowolnie wybrany cel. Może to być nauka, zakup lub nawet spłata wcześniejszego zadłużenia. Jest to ratunek dla osób, które potrzebują pieniędzy natychmiast. Należy jednak pamiętać, że każda pożyczka ma swoją cenę i w tym celu dokładnie przeczytać jej regulamin oraz wszystkie ukryte koszty. Klient wypełnia formularz pożyczkowy, ukazując, między innymi, kwotę, którą chciałby otrzymać oraz proponowany termin spłaty. Warto zastanowić się dobrze, czy będziemy w stanie spłacić kwotę w terminie, gdyż za opóźnienie wpłaty klient obciążony jest dodatkowymi kosztami, a także pogarsza to jego historię kredytową, która w przyszłości może być bardzo istotna przy zaciąganiu kolejnych zadłużeń.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>