Pożyczki pozabankowe na raty

Pożyczki pozabankowe oferowane są przez różnego rodzaju instytucje finansowe i firmy, zajmujące się udzielaniem pożyczek. Na ogół pożyczki ratalne pozabankowe może otrzymać praktycznie każdy. Oznacza to, że są one udzielane nie tylko osobom z pozytywną historią kredytową, ale również tym, którzy mają w dany moment aktywne inne zadłużenie. Na pożyczkę ratalną pozabankową może liczyć także klient bez stałego dochodu. Banki często nie decydują się na udzielanie pożyczek takim osobom, w związku z czym pożyczki pozabankowe dla osób, które nie mają możliwości zaciągnąć jej w banku są niezmiernie popularne.

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Lista rekomendowanych pożyczek

Złóż wniosek o pożyczkę w zaledwie 3 minut.

Kredyt jako taki może być udzielany tylko i wyłącznie przez bank. W związku z tym pieniądze, oferowane przez parabanki, inwestorów prywatnych i inne instytucje finansowe nazywane muszą być pożyczkami. Pożyczki takie są jak najbardziej legalne, a reguły ich udzielania określone odpowiednimi przepisami polskiego prawa.

Czym tak na prawdę jest pożyczka pozabankowa na raty?

Na początku warto podkreślić, że pożyczka pozabankowa ratalna udzielana być może praktycznie na dowolne sumy. W odróżnieniu od pożyczek na telefon i tych, które można załatwić przez internet, pożyczki pozabankowe mogą być udzielane nawet na kilkaset tysięcy złotych. W niektórych wypadkach mogą one sięgać nawet miliona złotych, choć zdarza się to bardzo rzadko. W związku z tak ogromnymi możliwościami finansowymi, zainteresowanie na pożyczki rośnie wśród osób, które potrzebują dużej sumy pieniędzy na zakup mieszkania, samochodu lub spłatę innych długów.

Pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty – ratalne

Według zasad pożyczki ratalne pozabankowe na ogół spłaca się w przeciągu 24 miesięcy, jednak są przypadki, gdy okres spłaty znacznie się wydłuża, do kilku, a nawet do 10 lat. Oczywiście okres spłaty jest ściśle związany z pożyczoną sumą, wypłacalnością klienta oraz stopą procentową. W każdym wypadku należy brać pod uwagę fakt, że zarówno stopa procentowa, jak i okres spłaty ustalany jest indywidualnie pomiędzy pożyczkobiorcą, a firmą, udzielającą pożyczkę.

Czy można wziąć pozabankowe pożyczki ratalne przez Internet bez wychodzenia z domu?

Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki w zaciszu własnego domu. Niektóre instytucje finansowe gotowe są udzielić pożyczki przez internet lub telefon. Aby tego dokonać, wystarczy wejść na stronę internetową firmy udzielającej pożyczki i wypełnić wszystkie niezbędne formularze. Po weryfikacji naszych danych zostaniemy poinformowani o decyzji firmy odnośnie udzielenia lub odmowy udzielenia pożyczki. Jeśli wybierzemy telefoniczny sposób załatwienia formalności, cały proces pożyczkowy będziemy mogli przeprowadzić w trakcie jednej rozmowy telefonicznej. Należy jednak pamiętać, że pożyczki pozabankowe, które otrzymamy w taki sposób, nie będą opiewały na dużą sumę pieniędzy. Minimum formalności, nałożonych na klienta oznacza większe ryzyko dla firmy udzielającej zadłużenia, w związku z czym należy się przygotować nie tylko nie mniejszą kwotę, ale także na wyższe oprocentowanie i krótszy okres spłaty.

Jak brać pożyczki ratalne pozabankowe

Pożyczki ratalne pozabankowe udzielane są nawet osobom z aktywnymi innymi zadłużeniami lub tym, którzy nie posiadają stałych dochodów. Jednak tak małe wymagania również wiążą się z pewnymi zobowiązaniami ze strony klienta. W większości przypadków nie może on liczyć na dużą sumę bez udowodnienia swojej wypłacalności, a jednocześnie zwiększają się także procenty. Istnieją też pewne ograniczenia dla osób już zadłużonych, których w żaden sposób nie da się obejść. Przez podjęciem decyzji o zaciągnięciu takiej pożyczki warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się, czy rzeczywiście takie zadłużenie jest nam potrzebne.

Po zapełnieniu określonego wniosku pożyczkowego konsultant danej firmy skontaktuje się z klientem. Pożyczka może być rozpatrzona pozytywnie i negatywnie, o czym poinformuje w rozmowie telefonicznej lub osobiście w przypadku wizyty w placówce firmy.


Rankingi pożyczkowe

Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Sprawdź najnowszy ranking kredytowy. Aktualne oferty >>>